Apie nemalonius kvapus vandens šildytuve (boileryje)

Nemalonus vandens kvapas vandens šildytuve (boileryje). Kaip to išvengti?

Ne kartą  sulaukėme klientų klausimų dėl  atsiradusio nemalonaus kvapo šildymo sistemos  vandens šildytuve (boileryje).

Nemalonus kvapas vandens šildytuve- šiltoje, drėgnoje, tamsioje vandens  terpėje užsiveisusios bakterijos ir jų kolonijos kurios ir sukelia nemalonius kvapus.

Bakterijos greitai užsiveisia ant iš magnio ir aliuminio lydinių pagaminto boilerio komponento ANODO paviršiaus.

Anodas-metalų lydinio vamzdelis, įmontuotas šildytuvo vidaus sistemoje ir skirtas  vandens šildytuvo  apsaugai nuo korozijos. Ant paviršiaus  kaupiasi oksiduotos nuosėdos iš sistemos vandens  (kalcio, magnio, geležies ir kitų mineralų nuosėdos), kurių terpė yra labai palanki greitai veistis bakterijoms sukeliančioms nemalonų „pūvančio kiaušinio“ kvapą talpos vandenyje.

Išbandykite keletą paprastų  žingsnių:
  • Anodo pakeitimas

    Vienas iš būdų- anodo išėmimas ir pakeitimas nauju. Tai yra gana paprastas procesas, kurį galite atlikti patys arba kreiptis į šildymo sistemos priežiūros specialistus. Naujas anodas turėtų sumažinti bakterijų augimą ir pagerinti vandens kvapą. Tačiau tai laikinas sprendimas, nes po keleto mėnesių galite laukti tokio pat proceso atsinaujinimo.

  • Šildymo sistemos dezinfekcija

    Po anodo pakeitimo rekomenduojama atlikti šildymo sistemos dezinfekciją, likutinių bakterijų naikinimui. Dezinfekciją galite atlikti naudodami specialios cheminės priemonės, kurios yra tam tikros koncentracijos, nekeliančios talpos korozijos.  Šis dezinfekcijos būdas irgi tik laikinai spręs problemą. Dažnu atveju dezinfekciją saugiau patikėti sistemas aptarnaujančiam specialistui, kuris atitinkamai parinks saugias medžiagas ir atliks dezinfekciją.

  • Dezinfekcija keliant temperatūrą

    Patartina sukelti sistemos vandens temperatūrą iki 70-80 C. Aukštoje temperatūroje bakterijos žus, bet jos gali atsinaujinti po tam tikro laikotarpio, jei į sistemą bus tiekiamas tos pačios kokybės vanduo.

Ilgalaikis sprendimas:
  • Atlikti įeinančio vandens tyrimus sertifikuotoje laboratorijoje arba įmonėse, tiekiančiose tokias paslaugas ir turinčiose sertifikuotas ir metrologiškai patikrintas laboratorijas.

Nieku gyvu nesinaudokite „lakmuso popierėlių“ testais arba „mūsų vanduo panašus kaip kaimyno jis darėsi tyrimus“ testais.  Kiekvienas gręžinys ar kitas vandens šaltinis yra unikalus ir vandens tyrimas gali skirtis kardinaliai. Ištyrę vandenį dažnu atveju turėsite ir pasufleruotą sprendimą visoms neigiamoms  situacijoms aprašytoms viršuje.

Dažniausiai tokias problemas sprendžia vandens filtrai, pritaikyti kiekvienam namų ūkiui pagal tyrimų rezultatus.

  • Jei tai vandentiekio vanduo, jis greičiausiai bus  vidutinio kietumo arba kietas, ir gali užtekti įsirengti automatinį parinkto našumo minkštinimo filtrą sistemos įėjime. Tokiu atveju tinkamai parinktas ir tinkamo našumo filtras  atliks anodo funkciją ir apsaugos ne tik šildytuvo talpą bet ir visą šildymo sistemą nuo užkalkėjimo bei  nuosėdų kaupimosi ant sienelių, kas vėliau gali iššaukti ir bakterijų atsiradimą. Beje, minkštas vanduo turi daugiau privalumų,  ne tik šildytuvo anodo apsauga.
  • Jei vanduo iš gręžinio, dažnu atveju nemalonų kvapą sukelia nusėdusi ant anodų perteklinė geležis, kuri oksiduojasi gręžinio vandeniui gavus deguonies. Pagal higienos normas leistinas geležies kiekis vandenyje 0,2 mg/ekv/ltr.  Jei atlikus išsamų vandens tyrimą matote, kad Jūsų tyrime geležies rodikliai viršija kelis ar keliolika kartų užduotas higienos normas- galimai radote nemalonaus vandens kvapo šaltinį. Geležies ir mineralų  nuosėdos ant anodo paviršiaus-puiki terpė kauptis bakterijoms ir jų kolonijoms kurios ir   sukelia nemalonų kvapą.
Optimalus sprendimas -geležies šalinimo (būtinai) bei  minkštinimo filtrų kompleksinės sistemos įsirengimas namuose.

Pamiršite apie nemalonius kvapus, apkalkėjusius prietaisus, rudas nuosėdas, šildymo sistemos nuostolius ir iš prekybos centrų perkamus vandens butelius  plastiko talpose.

Kvapas gali turėti skirtingas priežastis, būtina nustatyti kas jį sukelia, prieš ieškant tinkamo sprendimo ir įrangos.

Visais atvejais rekomenduotume kreiptis į specialistus kurie ištirs ir nustatys nemalonaus kvapo atsiradimo priežastis ir pateiks jūsų atvejui tinkančias rekomendacijas. Nes vieno sprendimo visiems atvejams deja nėra.

Ir pabaigai- kiekvienos sistemos reguliari priežiūra ir periodinė dezinfekcija  tikrai nepakenks nepriklausomai kokį vandens šildytuvą įsirengėte  ar kokį vandenį naudojate.

 

Vandens gerinimo filtrai, šildymo sistemų reguliavimo sprendimai . Parenkame, įrengiame, tiekiame, aptarnaujame.

 

Info@processpro.eu